سال جهش تولید گرامی باد
يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ EN

اخبار > لزوم توجه به رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی ساکنان مناطق نفتی و گازی  چاپ        ارسال به دوست

لزوم توجه به رفع مشکلات اجتماعی  و فرهنگی ساکنان مناطق نفتی و گازی
مشاور اجتماعی وزیر نفت اظهار داشت:

لزوم توجه به رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی ساکنان مناطق نفتی و گازی

دکتر سید امیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت اعلام داشت :شرکت های حوزه نفت و گاز باید در حد توان و رعایت موارد قانونی به رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و محیطی مردم منطقه بپردازند.

دکتر طالبیان ، در جلسه شورای مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق ضمن بیان اهمیت و جایگاه موضوع مسئولیت های اجتماعی در مناطق عملیاتی اظهار داشت: اهم فعالیت های شرکت ها در راستای تعهد و ایفای مسئولیت های اجتماعی به حوزهای کارکنان و خانواده ها، توسعه پایدار شهرها و روستاهای پیرامون مناطق عملیاتی و همچنین مسائل مربوط به محیط زیست است.

وی افزود: خوشبختانه با تاکید وزیر محترم نفت در بخش مسئولیت های اجتماعی، مقرر شده است علاوه بر تعیین مشاور در ستاد وزرات و شرکت های اصلی، در سطح شرکت های عملیاتی نیز در حوزه مسئولیت های اجتماعی شورای هماهنگی (CSR) ایجاد شود که می تواند تاثیر مثبتی بر پیشرفت، کار و جامعه پیرامونی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، در جلسه شورای مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق که با حضور دکتر طالبیان مشاور وزیر نفت در مسئولیت های اجتماعی، مهندس سید ابوالحسن محمدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، دکتر نامی از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از مدیران و روسای این شرکت در ستاد مرکزی مشهد مقدس برگزار شد ، درباره موقعیت این شرکت اظهار داشت: شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ضمن تولید و بهره برداری از مخازن خانگیران و گنبدلی، با تزریق، ذخیره سازی و بازتولید از مخزن شوریجه D باعث شده که در فصول سرد سال و پیک مصرف گاز، ضریب اطمینان بیشتری ایجاد شده و مشکلی در تامین گاز شمال و شرق کشور نداشته باشیم.

مهندس محمدی، با بیان جایگاه مسئولیت اجتماعی در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان یک باور سازمانی ، تصریح کرد : این شرکت در بخش مسئولیت اجتماعی همیشه فعال بوده و اقداماتی خوبی از قبیل استفاده از پتانسیل های منطقه و پیمانکاران بومی، اشتغال زایی و استفاده از نیروهای بومی، کمک به احداث و دو بانده نمودن جاده اصلی مشهد - سرخس و ... انجام داده است.

بر اساس این گزارش : مهندس محمدی با بیان برخی سختی های کار در منطقه گازی خانگیران از قبیل بدی آب و هوا، خطرات گاز ترش، امکانات و مزایای کم ، مهمترین مشکلات موجود را در جذب و نگهداری نیروی انسانی متخصص در این شرکت دانست.

 


١٤:١٤ - سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٨٠٧    /    تعداد نمایش : ٥١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده