سال رونق تولید گرامی باد
چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨ EN

اخبار > فراخوان ارزیابی شرکت‎های عملیات حفاری اعلام می‎شود  چاپ        ارسال به دوست

 فراخوان ارزیابی شرکت‎های عملیات حفاری اعلام می‎شود
مدیرکل نظام فنی و اجرایی و ارزشیابی طرح‌های وزارت نفت:

فراخوان ارزیابی شرکت‎های عملیات حفاری اعلام می‎شود

مدیرکل نظام فنی و اجرایی و ارزشیابی طرح‌های وزارت نفت اعلام کرد: با اعلام فراخوانی طی روزهای آینده، فرآیند ارزیابی و تایید صلاحیت شرکت‎های عملیات حفاری آغاز می‎شود.

امید شاکری در گفت‎ و گو با خبرنگار شانا، با بیان این مطلب افزود: در روندی تقریبا مشابه با فرایند ارزیا بی شرکت‎ های اکتشاف و تولید که به تایید صلاحیت ۱۷ شرکت ایرانی منتهی شد، شرکت ‎های عملیات حفاری نیز ارزیا بی می‎شوند و برای شرکت‎ های تایید صلاحیت‌ شده، گواهی صلاحیت صادر خواهد شد.

وی با بیان این‎ که فراخوان شرکت‎ های عملیات حفاری به‌ زودی اعلام می‎شود، افزود: شرکت‎ هایی می‎توانند در این فراخوان حضور یابند که ارائه‌ دهنده مجموعه خدمات حفاری باشند و بتوانند کل عملیات حفاری را راهبری کنند، نه این‎که تنها خدماتی خاص ارائه دهند.

مدیرکل نظام فنی و اجرایی و ارزشیابی طرح‌های وزارت نفت ابراز امیدواری کرد که با تشکیل کمیته ارزیابی و بهره‎مندی از حضور داوران متخصص در حوزه‎های مختلف در این کمیته، تا پایان سال، نتایج ارزیابی‎ها نیز مشخص و اعلام شود.

بر اساس این گزارش، اواخر پارسال فراخوان شناسایی و ارزیابی شرکت ‎های عملیات حفاری برای اجرای طرح‎ های نگهداشت و افزایش توان تولید نفت (EPC/EPD) از سوی معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت اعلام شد و این معاونت از همه شرکت‎ های متقاضی دعوت کرد تا بر اساس شیوه‎ نامه ارزیابی صلاحیت، پرسش‌ نامه مربوطه را تکمیل و به همراه مستندات ارسال کنند.

شاکری در این باره با بیان این‎که آن فراخوان تنها برای پروژه‎ های نگهداشت توان تولید بود، بنابراین در زمان‌ بندی محدودی انجام شد و خروجی آن هم فقط در قالب درج در فهرست بلند شرکت ‎ها برای حضور در مناقصه‌ های طرح‎ های نگهداشت و افزایش تولید استفاده شد، ادامه داد: الگوی ارزیابی و شرح خدمات شرکت‎ های عملیات حفاری با مشارکت ارکان ذی‌ ربط بازنگری اساسی و با رویکرد های جامع ‎تری تدوین شده است.

به گفته وی، برای شرکت‎ های تایید صلاحیت شده، گواهی صلاحیت صادر می‎شود که امکان استفاده از آن در همه مناقصه‌های حفاری در صنعت نفت وجود دارد و به پروژه‌ های نگهداشت توان تولید محدود نمی‎شود.

 


١٦:١٩ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٨١١    /    تعداد نمایش : ١٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده