سال رونق تولید گرامی باد
سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨ EN

اخبار > راه اندازی سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل در منطقه عملیاتی پارسیان  چاپ        ارسال به دوست

 راه اندازی سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل در منطقه عملیاتی پارسیان
راه اندازی سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل در منطقه عملیاتی پارسیان

سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل در مرکز تفکیک گاز میادین گازی هما و شانول منطقه عملیاتی پارسیان، با هدف جلوگیری از هدر رفت گاز و آلودگی های محیط زیستی و ارتقاء سطح ایمنی ،نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، رئیس اداره مهندسی و ساختمان این شرکت، گفت: با توجه به عدم راه اندازی سامانه گاز سوخت از شروع بهره برداری مرکز تفکیک هما / شانول و همچنین فرسودگی پایلوت و سیستم جرقه زن مشعل این مرکز، پروژه باز طراحی، تکمیل، ساخت، نصب و راه اندازی سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل این مرکز، در دستور کار مهندسی و ساختمان شرکت زاگرس جنوبی قرار گرفت.

مهندس کمال بلندپرواز جهرمی، افزود: در این راستا باز طراحی سیستم گاز سوخت، شامل مخزن تفکیک همراه با ادوات بالا دستی و پایین دستی، طراحی، تهیه و نصب شیرهای کنترلی، طراحی و ساخت تیپ مشعل ( تعیین جنس و آلیاژ مخصوص، پایلوت ها، ترموکوپل ها، کابل ها و سایر ادوات متعلقه ) طراحی و ساخت سامانه های جرقه زن (HEI) و FFG ، تهیه و اجرای کابل های انتقال قدرت و ابزار دقیق و خطوط انتقال گاز و هوا و ... توسط کارشناسان اداره مهندسی و ساختمان و با همکاری منطقه عملیاتی پارسیان و استفاده از خدمات پیمانکاری انجام شد.

وی، در ادامه ضمن تشکر از همکاری اداره های بازرسی فنی، مهندسی فرآورش، مهندسی تعمیرات و کمیته انرژی اظهار داشت: اجرای این پروژه با رعایت الزامات بازرسی فنی،HSE و با نظارت اداره راه اندازی تاسیسات انجام شد.

بلند پرواز جهرمی، در پایان با اشاره به اینکه این پروژه با حضور مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد، گفت: مرکز تفکیک گاز هما و شانول، یکی از مراکز جمع آوری و تفکیک گاز منطقه عملیاتی پارسیان از مناطق پنجگانه عملیاتی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی می باشد.

 


١٥:١١ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٦٦٠    /    تعداد نمایش : ١٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده