سال رونق تولید گرامی باد
سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨ EN

اخبار > تعميرات اساسی پمپ های مناطق عملياتی نفت و گاز غرب پايان يافت  چاپ        ارسال به دوست

تعميرات اساسی پمپ های مناطق عملياتی  نفت و گاز غرب
تعميرات اساسی پمپ های مناطق عملياتی نفت و گاز غرب پايان يافت

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت و گاز غرب تعميرات اساسی پمپ های انتقال ميعانات نفت و گاز شركت بهره برداری نفت و گاز غرب در مناطق مختلف عملياتی این شرکت بهره بردار با موفقيت كامل پايان يافت.

مهندس ناصري پور مدير عامل شركت با اعلام اين خبر گفت: با همت و تلاش مهندسان داخلي شركت و در راستاي عمل به منويات مقام معظم رهبری (مد ظله) در ارتباط با اقتصاد مقاومتي، پمپ هاي مورد استفاده شركت در مناطق عملياتي شامل پمپ سولزر نمك زدايي چشمه خوش، پمپ انتقال ميعانات گازي تنگ بيجار و پمپ تزريق آب و نمك، نمك زدايي چشمه خوش مورد تعميرات اساسي قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: با توجه به اهميت در مدار بودن اين پمپ‌ها به لحاظ انتقال ميعانات نفت و گاز و تداوم توليد در اين مناطق به دليل وجود چاه‌ها و ميادين مشترك با همت متخصصین ستادی و عملياتي، بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي پيش‌بيني شده عمليات تعمير اين پمپ ها در اولويت قرار گرفت و مهندسان داخلي شركت با عزمي راسخ و جهادي توانستند در كمترين زمان ممكن آنها را تعمير و دوباره در مدار قرار دهند.

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در ادامه با تشريح مراحل مختلف اين پروژه ها تصريح كرد: براي انجام اين پروژه مهندسان و متخصصان شركت در مرحله اول اقدام به نياز سنجي اين نوع پمپ ها با توجه به تكنو لوژي روز اين نوع ابزارها و همچنين ارتقاء كاربري آن با صرف كمترين هزينه و كاربري بالا كردند، كه در نهايت تصميم بر تعميرات اساسي و بازسازي كامل اين پمپ ها گرفته شد.

در مرحله دوم انجام اين پروژه مهندسان شركت اقدام به طراحي و مهندسي معكوس براي انجام اين پروژه ها كردند و در نهايت طرح هاي انتخاب شده باهمكاري ساير واحد هاي عملياتي و خصوصا واحد تعميرات مراحل نهايي اجراي اين پروژه آغاز شد.

و در نهايت در مرحله سوم شركت اقدام به تامين و خريد مواد اوليه براي آن كرد و به دليل قديمي بودن بسياري از قطعات يدكي براي آن يا توسط خودشركت يا شركت هاي ديگر توليد شد و كليه تجهيزات بر روي آنها نصب شد و آزمايشات نهايي آن هم باموفقيت به اتمام رسيد و در حال حاضر هم در مناطق مختلف عملياتي استفاده مي شود.

مهندس ناصري پور در ادامه با بيان اينكه در حال حاضر شركت توانايي تعمير و بازسازي انواع پمپ ها را با كمترين هزينه و زمان ممكن داراست.

وي گفت: با انجام پروژه مذكور شركت توانست علاوه بر صرفه جويي بسيار بالاي مالي، در كمترين زمان ممكن، پروژه تعميرات فوق الذكر را به اتمام برساند.

وي در پايان با تاكيد بر حمايت كامل شركت از ايده هاي خلاقانه همكاران در همه زمينه ها گفت: به دليل حساسيت بالاي مناطق عملياتي و همچنين شرايط حساس كشور به دليل تحريم هاي ظالمانه غرب از همه طرح ها و ايده هاي خلاقانه حمايت كامل به عمل مي آيد و همچنين شركت امادگي دريافت همكاري با ساير موسسات و شركت ها و افراد خلاق دانشگاهي را نيز دارد.

 


٠٩:٥٦ - يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٦٣١    /    تعداد نمایش : ١٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده