سال رونق تولید گرامی باد
چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨ EN

اخبار > منطقه عملیاتی سراجه قم به‌عنوان يكی از مناطق بدون حادثه و ایمن معرفی شد  چاپ        ارسال به دوست

منطقه عملیاتی سراجه قم به‌عنوان يكی از مناطق بدون حادثه و ایمن معرفی شد

منطقه عملیاتی سراجه قم با توجه به عدم وقوع حادثه در 5 سال گذشته در آن به‌عنوان منطقه ایمن معرفی می‌شود.

مهندس رامین حاتمی در بازدید از منطقه عملیاتی سراجه قم از این منطقه به‌عنوان منطقه ایمن و با رعایت استانداردهای بالای تأمین امنیت تأسیسات و کارکنان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، در جلسه اي با حضور مهندس حاتمی, برخی از اعضای هیات مدیره و رئیس منطقه عملیاتی سراجه در رابطه با روند ذخیره‌سازی برای تأمین گاز در فصل زمستان و موارد ایمنی وامدادی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ذخیره‌سازی گاز تأکید کرد و افزود : منطقه عملیاتی سراجه قم به‌عنوان یکی از نخستین مخزن ذخیره‌سازی گاز کشور و با توان بازتوليد بر اساس برنامه در چهار ماه سرد سال حائز اهمیت ویژه و استراتژیک برای کشور به شمار می‌آید.

وی افزود: 80 درصداز برنامه تزریق گاز در میدان گازی سراجه محقق شده و تا ماه‌های آینده و پیش از آغاز فصل زمستان عملیات تزریق جهت بازتولید به اتمام خواهد رسید.

مهندس حاتمی پروژه ذخیره‌سازی را فرصتی مغتنم برای بالا بردن توان فنی کارشناسان کشور قلمداد کرد و خواستار افزایش دانش فنی کارکنان بخش‌های فنی و عملیاتی در مبحث ذخیره‌سازی شد.

بر اساس این گزارش در این جلسه به بررسی مسائل و نیازهای منابع انسانی همکاران پرداخته شد و از بهبود ساختار سازمانی و ارتقا سمت‌های سازمانی اشاره گرديد. همچنین رئیس منطقه عملیاتی سراجه قم نیز به تشریح روند ذخیره‌سازی، فعالیت‌های صورت گرفته و الزامات و تنگناهای فنی پرداخت .

این گزارش می‌افزاید: ميدان گازي سراجه در 45 کیلومتری جنوب شرقی شهر قم واقع است.طرح ذخیره‌سازی گاز طبیعی در این میدان به‌عنوان نخستين طرح تزريق و برداشت در سطح كشورهاي عضو اوپك و منطقه خاورميانه محسوب می‌شود. ذخيره‌سازي گاز در جهان به سه روش، سفره‌هاي آب زيرزميني، مخازن تخلیه‌شده و گنبدهاي نمكي، انجام مي‌شود و ميدان سراجه به‌عنوان مخزن گاز تخليه ‌شده انتخاب‌شده است.

 


١٣:٥٨ - سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٥٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده