سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ EN

اخبار > ارائه خدمات درمانی شامل بخشنامه صرفه‌جویی وزیر نفت نیست  چاپ        ارسال به دوست

ارائه خدمات درمانی شامل بخشنامه صرفه‌جویی وزیر نفت نیست,
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت:

ارائه خدمات درمانی شامل بخشنامه صرفه‌جویی وزیر نفت نیست

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تاکید کرد: بخشنامه صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های بی‌تاثیر در کارایی وزارت نفت به هیچ وجه شامل ارائه خدمات درمانی به بیماران نمی‌شود.

به گزارش شانا به نقل از سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، حبیب‌الله سمیع با اشاره به این که سیاست‌های دولت برای صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها در دستگاه‌های دولتی محدودیتی را برای تامین ارز مورد نیاز به‌منظور خرید دارو و تجهیزات پزشکی ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور، هدف از اجرای این سیاست‌ها، تنها صرفه‌جویی در هزینه‌هایی است که در عمل تاثیری در کارایی دستگاه‌ها ندارد.

وی افزود: براساس بخشنامه دوم مردادماه وزیر نفت، هزینه‌های غیرضروری در شرکت‌های اصلی و فرعی تابع وزارت نفت به هیچ وجه شامل ارائه خدمات درمانی به بیماران نمی‌شود و در ستاد و مناطق عملیاتی هیچ محدودیت و مشکلی در این باره وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به این که عمده فعالیت‌های عملیاتی صنعت نفت در ۲ استان خوزستان و بوشهر متمرکز است، افزود: بنابراین تلاش‌ها برای ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی و افزودن بر کیفیت آنها ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: رؤسای واحدها در مناطق مختلف، در تهیه و نگهداری از تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز اهتمام لازم را داشته باشند و صرفه‌جویی در دارو و تجهیزات مصرفی تا جایی که در کیفیت خدمات موثر نباشد مدنظر است.

سمیع با بیان این که یکی از شکایت‌های گیرندگان خدمات، تایید نشدن هزینه داروهای خارجی است، تاکید کرد: داروهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود و مورد تایید انجمن تخصصی هستند، در اولویت قرار دارند.

 


٠٩:٢٦ - يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٥١٢    /    تعداد نمایش : ٤٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده