صفحه اصلی | جستجوی پیشرفته | جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧
صفحه اصلی > مديريتها و ادارات ستادی > مدیریتهای ستادی > مدیریت امور فنی 
مدیریت امور فنی

 اهم فعاليتهاي اين مديريت شامل برنامه ريزي ، تهيه و تدوين و ابلاغ سياستها و استراتژيهاي كلان توليد بهينه و صيانتي از ميادين نفتي و گازي مي باشد كه علاوه بر ترسيم خط مشي ، انجام خدمات فني مورد نياز كليه پروژه ها را نيز عهده دار مي باشد و اين مهم توسط ادارت فني زير مجموعه اين مديريت انجام مي پذيرد .

 

اداره مهندسي نفت :

يكي از ادارات زيرمجموعه مديريت امور فني مي باشد كه مسئوليت مطالعه ، تدوين ، طراحي ، هدايت و نظارت فني بر اجراي برنامه هاي كوتاه مدت و بلند مدت توليد صيانتي از مخازن نفت و گاز را به عهده دارد مسئوليتهاي فوق در بخش هاي سطح الارضي و تحت الارضي توسط ادارات تابعه بشرح زير پيگيري و انجام مي شود :

1- اداره مطالعات مخازن 
2- اداره عمليات مخازن
3- اداره سيستمهاي مخازن
4- اداره مهندسي پتروفيزيك
5- اداره مهندسي فرآورش
6- اداره مهندسي بهره برداري

 


اداره حفاري:

يكي ديگر از فعاليتهاي شركت نفت مناطق مركزي ايران در راستاي حفظ و افزايش توليد نفت و گاز، عمليات حفاري و تعمير چاهها است. اداره حفاري با بكارگيري دكلهاي سنگين و نيمه سنگين و همچنين لوله مغزي سيار با استفاده از توان فني و تخصصي نيروهاي خود توانايي حفاري و تعمير چاههاي عمودي، جهت دار و افقي در ميادين مختلف گازي و نفتي را در راستاي حفظ توليد، توسعه ميادين و نهايتا" رسيدن به سقف توليد تكليفي را دارا مي باشد. يکي از مهمترين وظايف اين اداره، اجراي پروژه هاي مهار و کنترل چاه مي باشد که مي توان به عمليات مهار چاه 23 کنگان، عمليات مهار حادثه دکل 118 شرکت حفاري شمال و همکاري در عمليات مهار چاه 104 مارون اشاره نمود.
واحدهاي زيرمجموعه :

1) مهندسي حفاري

- برنامه ريزي حفاري - شيمي حفاري - مهندسي کالا حفاري


2) عمليات حفاري

 

مجری طرحهای اکتشاف :

مجری طرحهای اکتشاف شامل ادارات زمین‌شناسی، ژئوفیزیک، طرحها و برنامه‌ها است. برنامه‌ريزي، سازماندهي و راهبري كليه فعاليت‌هاي اكتشافي شركت و همچنين هدايت، سرپرستي و تأييد عمليات و مطالعات زمين‌شناسي و ژئوفيزيك از جمله مهمترين وظايف مجري طرحهاي اكتشاف مي‌باشد.

 

 

ارتباط با ما
آدرس دفتر مرکزی :
تهران ، خیابان طالقانی، روبروی وزارت نفت, پلاک 390
87520 21 +98
info@icofc.ir
آمار بازدید
بازدید این صفحه : 15296
بازدید امروز : 2925
کل بازدید : 11610400
بازدیدکنندگان آنلاين : 3
زمان بازدید : 0.1406
پیوند ها
© Copyright 2014 Iranian Central Oil Fields Co. All Rights Reserved.