سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ EN

اخبار > ذخیره سازی بیش از دو میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه  چاپ        ارسال به دوست

امسال در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران محقق شد

ذخیره سازی بیش از دو میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران موفق شد طی هشت ماه اول امسال در مجموع به میزان دو میلیارد و 567 میلیون متر مکعب گاز در مخزن شوریجه دی و سراجه قم تزریق نماید و در فصل سرد به میزان دو میلیارد و 17 میلیون متر مکعب به شبکه سراسری گاز تحویل دهد.

مهندس رامین حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اعلام این خبر افزود : شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تولید حداکثری روزانه 277 میلیون متر مکعب گاز معادل 30 درصد مصرف گاز کشور را تامین می نماید. از حیث تعهدات تولید تکلیفی گاز نیز 96 درصد آن محقق شد ه که چهار درصد باقیمانده به جهت راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی و اولویت تولید از مخازن مشترک در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس حاتمی اظهار داشت :این شرکت در سال 1396 موفق شد با تولید روزانه 229 هزار بشکه نفت به رکورد تولید از میادین مشترک نفتی دست یابد. در این زمینه می توان به تولید روزانه 33 هزار بشکه نفت از میدان پایدار غرب اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت هزار بشکه در روز افزایش داشته است. همچنین بیش از یک سال تولید زودهنگام و بدون وقفه از میدان مشترک آذر را تجربه کند. میزان برداشت از این میدان مشترک در ابتدای سال 96 به میزان 15 هزار بشکه در روز بود که هم اکنون تولید آن به روزانه 30 هزار بشکه ارتقاء یافته است.

بر اساس این گزارش : شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، 23 طرح را در بخش‌های بالادستی و میان دستی برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی معرفی کرده است که ارزش آنها به 5 میلیارد و 500 میلیون دلار می رسد. سهم این شرکت از تفاهمنامه‌های امضا شده شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌های داخلی و خارجی در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی 13 فقره MOU است؛ اما در کنار این تفاهمنامه‌ها، دفتر سرمایه‌گذاری این شرکت محل برگزاری جلسه‌های فشرده با شرکتهای متقاضی داخلی و خارجی برای اجرای پروژه در قالب EPCF و EPDF است؛ ارزش این پروژه‌ها حدود 4 میلیارد دلار است. با برنامه ریزی و تمرکز بر تولید از میادین مشترک در این سال موفق به امضای قرارداد توسعه دو میدان مشترک آبان و پایدار غرب با شرکت روسی ZN در قالب قراردادهای جدید امضاء و نهایی شد.

 


١٠:٠٢ - دوشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٣٢٣    /    تعداد نمایش : ١١٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده