سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ EN

اخبار > در فرهنگ عاشورایی ، شهادت قداست دارد  چاپ        ارسال به دوست

مهندس حاتمی:

در فرهنگ عاشورایی ، شهادت قداست دارد

فرهنگ معنوی ما ملهم از اعتقاد و باور به اسلام ناب و فرهنگ عاشورایی است. در ذیل این فرهنگ ، ایثار ، شهادت و ازخودگذشتگی در راه آرمانها معنا می یابد و قداست و حرمت می یابد.

مهندس رامین حاتمی در نشست صمیمی با فرزندان شاهد شاغل در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تشریح جایگاه والای شهدا و فرهنگ شهادت ، بر لزوم پاسداشت این جایگاه و الزام به رعایت حقوق فرزندان شاهد تاکید کرد و اظهار داشت : بر خلاف دیگر جنگ ها ، دفاع ما صرفا دفاع میهنی و سرزمینی نبوده و نیست بلکه در ورای این ایثارگری ، دفاع از آرمانها و ارزشهای والای انسانی و اسلامی است و ادامه فرهنگ اصیل و غنی عاشورا است .

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس حاتمی با تاکید بر اینکه واژه شهید دارای بار معنایی و مفهومی اصیل از یک مبارزه ابدی و دائمی حق بر علیه باطل است که بر تارک سترگ اندیشه ناب اسلام برای ما به ارث رسیده است. مجموعه مدیران نیز در بخشهای مختلف سازمان ملزم به رعایت این امر و پاسداشت خانواده های معزز شهدا و ایثارگران هستیم .

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خاطرنشان کرد : حضور فرزندان شهید در مجموعه شرکت باعث افتخار و مباهات این مجموعه است و فرزندان شهدا با رعایت بار سنگین و مسئولیت عظیمی که بر دوش آنهاست و رعایت نظم ، انضباط ، سختکوشی و رعایت قانون می توانند آینده صنعت نفت را بیمه نمایند. پیام شهدا ، ایثار و فداکاری بوده و اگر این روحیه در صنعت نفت ساری و جاری شود ، هم شهدا از ما راضی هستند و هم به خودکفایی در این صنعت دست می یابیم.

براساس این گزارش : حجت الاسلام کافی در توضیح آیه 35 سوره فصلت اظهار داشت : کسی به مقام بلند نمی رسد جز آنان که در راه دینداری دارای مقام صبر و ثبات باشند .کسب مقام تسلط بر نفس ، موفقیت ، توسعه و پیشرفت از مسیر صبر و صلابت عبور می کند و این امر مرهون فیض و بهره الهی است .

وی افزود : خدواند سعادت و شقاوت یک ملت را در گرو کوشش و ممارست افراد آن جامعه می داند . و برای دستیابی به سعادت جمعی باید در توسعه فردی و ارتقا توانمندی های افراد آن جامعه کوشش به عمل آید. و بر اساس این جایگاه هست که جامعه ای که با فرهنگ ایثار و شهادت همذات شده باشد ، همواره زنده و بالنده و در مسیر پیشرفت و ترقی است.

این گزارش می افزاید : در این نشست صمیمی ، فرزندان شاهد ، مسائل و مشکلات کاری خود را با مدیر عامل مطرح نموده و مهندس حاتمی نیز راهکارهای قانونی و شیوه های رفع آنها را اظهار و دستور پیگیری آنها از مجاری قانونی را اعلام داشتند.


١٧:١٨ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٢١٠١    /    تعداد نمایش : ١١٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده