سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ EN

اخبار > توسعه نامتوازن از پیامدهای شوم کودتای ٢٨ مرداد است  چاپ        ارسال به دوست

توسعه نامتوازن از پیامدهای شوم کودتای ٢٨ مرداد است

کودتای آمریکایی – انگلیسی ٢٨ مرداد روند توسعه در ایران را تحت تاثیر سوء  خود قرار دارد و این روند نامتوازن توسعه از تبعات آن به حساب می آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، دکتر متولیان تحلیل گر مسائل سیاسی در سمینار* بررسی ابعاد جدیدی از خیانت های آمریکا در کودتای 28 مرداد * با اشاره به تاثیرات آن در شکل گیری حیات سیاسی کشور و تاریخ معاصر ، اظهار داشت : کودتای 28 مرداد روندهای کلان سیاسی در ایران را تغییر داد وبا گذشت 65 سال ازاین حادثه ، پرونده آن مختومه نشده و سرآغاز طرح یک سری مسائل تازه برای ایران است که توسعه را نیز تحت تاثیر قرار داد. بحرانی که پس از کودتا پدید آمد و روندی که تا به امروز ادامه دارد توسعه نامتوازن است.

وی افزود : این کودتا به دلیل حضور عوامل استبداد داخلی و استعمارگران خارجی و تجمیع سرمایه های کشور در چند کلان شهر باعث شد ، ساختار و بافت اجتماعی ایران دگرگون شود و شاهد مهاجرت های گسترده از شهرها و روستا ها به این کلان شهرها شود.

بر اساس این گزارش ، دکتر متولیان با اشاره به تداوم شیطنت ها و مداخله در امور داخلی کشورها از سوی جبهه استکبار جهانی و نظام سرمایه داری، تصریح کرد :پس از وقوع انقلاب اسلامی مبارزه دشمنان به سرکردگی آمریکا بر علیه انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی ، نظامی ، فرهنگی و اقتصادی تداوم داشته است. به عنوان مثال می توان به تلاشهای دشمنان درایجاد فضای ناامیدی ، دلسردی و ایجاد افتراق بین مردم و حاکمیت در مقطع کنونی اشاره کرد .اما این تلاشها ره به جایی نخواهد برد و سیر و تحول انقلاب اسلامی ایران بر مبنای پیشینه فرهنگی و معنوی آن که ملهم از اندیشه های والای اسلام ناب محمدی است تا ظهور پرچمدار عدالت حضرت ولیعصر (عج) ادامه خواهد یافت.

این گزارش می افزاید : سمینار بررسی ابعاد جدیدی از خیانت های آمریکا در کودتای 28 مرداد ، به همت پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر (عج) شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و با حضور کارکنان و بسیجیان این شرکت برگزار شد .


١٦:٤٨ - يکشنبه ٤ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٥٥٠    /    تعداد نمایش : ٤٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده