سال رونق تولید گرامی باد
چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨ EN

اخبار > گسترش ارتباطات با مدیریت های مختلف و مراکز دانشگاهی از اولویت پژوهش و توسعه است  چاپ        ارسال به دوست

گسترش ارتباطات با مدیریت های مختلف و مراکز دانشگاهی از اولویت پژوهش و توسعه است

یکی از مهمترین اولویت های کاری اداره پژوهش و توسعه در سال جاری ، ارتباط مستمر و پیگیر با بخش های مختلف مدیریت شرکت ، معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت ، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و مراکز دانشگاهی و تعمیق روابط کاری با آنهاست.

مهندس رامین حاتمی در آیین معارفه رئیس جدید اداره پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران که با حضور اعضای هیات مدیره این شرکت برگزار شد ، با اشاره به اهمیت جایگاه تحقیق و پژوهش در توسعه و لزوم کاربردی شدن اندیشه های دانشگاهی جهت رفع نیازهای صنعتی و تقریب دانشگاه و صنعت اظهار داشت : ارتباط دانشگاه و صنعت در کشور ایران دارای سابقه‌ای 70 ساله برابر با عمر دانشگاه در کشور است، اما به رغم توافق عمومی بر ضرورت و اهمیت این مهم، هنوز این رابطه سیستمی و پیوسته نیست و به شکلی گاه‌به‌گاه و گسسته وجود دارد. در سند چشم‌انداز 1404کشور، بر توسعه دانش‌بنیان ایران با رعایت مشخصاتی چون استفاده بهینه از علم، فناوری و نوآوری و نیز تعامل سازنده بین تمام نهادهای موجود در حوزه‌های علوم پایه، علوم ارزشی و معرفتی، علوم کاربردی و فناوری با جامعه خردورز و فضیلت‌مدار تاکید شده است.

مهندس حاتمی افزود : در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید. تکنولوژی ، شامل چهار رکن اساسی انسان ، ماشین ، سازمان و اطلاعات است که تعامل اینها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می شوند.که از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد . استفاده از بهترین و مدرن ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست.
مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تشکیل شورای پژوهش در سال جاری خبر داد و اظهار داشت : بر اساس باوری که به مقوله پژوهش و تحقیق در سازمان وجود دارد ، لزوم فعال شدن شورای پژوهش و تشکیل کارگروههای تخصصی آنها اعم از فنی ، منابع انسانی و HSE ، احساس می شود که بایستی با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به توانمندی مهندس ضیایی رئیس جدید اداره پژوهش و توسعه شرکت بر لزوم استفاده از تجارب ایشان و همکاری بخشهای مختلف سازمان و شتاب بخشی به کارها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این مراسم ، مهندس سیدعباس ضیایی رئیس اداره پژوهش و توسعه از حسن اعتماد مدیر عامل تقدیر و تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد تا با تلاش و فعالیت سیستمی ، پاسخگوی این اعتماد باشد. وی از پیشینه کاری خود در بخشهای پایین دست و بالادست صنعت نفت به عنوان تجربه مفید برای تاثیرگذاری در حوزه پژوهش یاد کرد و افزود: امیدوارم که این تجربه بتواند در مسئولیت جدید برای سازمان موثر باشد.با توجه به اینکه پژوهش دارای مسیر و دستورالعمل خاص خود است ، امیدواریم که با تعامل و همکاری بین بخشها ، بهترین مسیر را طی نماییم که به بهره وری مطلوب برسیم.

بر اساس این گزارش ، مهندس احمد رجبی رئیس سابق اداره پژوهش و توسعه نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به عمده فعالیت های پژوهش تصریح کرد : عمده فعالیت های این اداره، حول محور ایجاد ، اجرا ، کاربردی نمودن پروژه ها و نظارت بر مطالعات تکمیلی دوره کارشناسی ارشد و دکترای دانشجویان نخبه که با صنعت نفت همکاری دارند ، متمرکز است. همچنین ارائه پروژه های تحقیقاتی به نخبگانی که از طریق صنعت نفت معرفی می شود از دیگر کارها در این بخش است.

وی با اشاره به تفکر سیستمی مهندس ضیایی رئیس جدید اداره پژوهش و توسعه اظهار امیدواری کرد که این تفکر باعث تحول در حوزه پژوهش شود.

 


١٦:١٥ - چهارشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٥٢٠    /    تعداد نمایش : ٥٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده